Про стилі Покутської кераміки

"ЕТНО"

За основу всього нашого посуду ми взяли саме цей стиль. Найпростіші форми, відсутність орнаментів - це і є народний стиль. Таким посудом користувались наші дідусі і бабусі. Прості, але в той же час дуже досконалі форми, в основі якого стоїть принцип золотого січення. Нічого зайвого, але в той же час довершена гармонія. Цей посуд зроблений з синьої коломийської глини, або червоної глини інших українських родовищ корисних копалин.

"СЕЛЯНСЬКИЙ"
Ідентичний стилю "ЕТНО", доведений затиркою до виду старовинного, "заюзаного". Цей посуд зроблений з синьої коломийської глини, або червоної глини інших українських родовищ корисних копалин.

"СВЯТКОВИЙ"
За формами подібний на стиль "ЕТНО", прикрашений найпростішим Покутським орнаментом. Цей посуд зроблений з синьої коломийської глини, або червоної глини інших українських родовищ корисних копалин.

"ШЛЯХТЯНСЬКИЙ"
Шляхта - провідний суспільний привілейований соціальний стан, форма аристократії у Польщі, Литві та Русі-Україні у 14-18 століттях. Цей посуд пронизаний українським барокко з відповідними орнаментами і завитками, але в той же час цьому стилю присутня простота. Розкіш виступає як доповнення, а не першооснова. Цей посуд виготовляється на вибір - або з білої слов'янскої або з синьої коломийської глини. Різниця - у відтінках і деяких властивостях глин.

"ЧЕРВОНА РУСЬ"
Наші землі, загалом Галичина, в старовину мали назву Червона Русь. Це історичний княжий стиль. Візантійські форми і прикарпатський орнамент. Подібний посуд був на княжих столах. Цей посуд зроблений з синьої коломийської глини, або червоної глини інших українських родовищ корисних копалин.

"ТИВЕРСЬКИЙ"
Ще один історичний стиль. Тиверці – східнослов'янське плем'я, що жило у ІХ – на початку ХІІ ст. між Дністром, Прутом і Дунаєм – майже до берегів Чорного моря. Одна з версій, що назва «тиверці» походить від грецького θαιρός – Тірас, як тоді називали Дністер. Цей посуд відрізняють середньовічні, рубані, різкі і холодні чорно-білі форми. Виготовляється з білої слов'янскої глини.

"ПОКУТЕНЬ"
Назва походить від селища Кукутень (Румунія) де вперше були знайдені розкопки Трипільскої культури. Ми поєднали дві назви Кокутень і Покуття. Трипільці жили в ідеальному суспільстві, в гармонії з природою і Всесвітом, у них була відсутня соціальна нерівність. Монументальність трипільських орнаментів колосальна і неперевершена аж по сьогодні. Ми не намагалися відтворити і повторити в цьому стилі трипільскі орнаменти, ми стилізували під сучасність деякі елементи, а решту вигадали і розробили самі. Посуд в стилі "Покутень" виготовляється з білої слов'янскої глини.

"ПОТІШНИЙ"
Назва говорить сама за себе. Жартіливі українські статуетки на посуді: козаки, коляднички, худоба - все це ліплене майстром вручну. Цей посуд виготовляється на вибір - або з білої слов'янскої або з синьої коломийської глини.

"БОНДАРСЬКИЙ"
Бондарство — один із видів українських народних деревообробних промислів. Це посуд з фактурою "під дерево". Цей посуд зроблений з синьої коломийської глини, або червоної глини інших українських родовищ корисних копалин.